فهرست نشریات

آرشیو ملی دیجیتال نشریات علمی ایران

آرشیو ملی دیجیتال نشریات علمی ایران با حمایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری شرکت دانش بنیان شریف پردازشگر دانش (سیناوب) طراحی و پیاده سازی شده است. این طرح با هدف گردآوری تمامی اطلاعات نشریات علمی ایران با روشهای هوشمند و خودکار و به منظور ذخیره و ثبت اطلاعات مقالات منتشر شده در کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است.

اطلاعات بیشتر ...

آمار

2,456

تعداد نشریات

68,341

تعداد شماره ها

665,052

تعداد مقالات

خدمات

ثبت نشریات جدید

از تمامی سردبیران و کارشناسان نشریات علمی که عنوان نشریه آنان در فهرست آرشیو ملی نشریات علمی ایران ثبت نشده است درخواست میشود اطلاعات کامل نشریه را در در فرم مربوطه وارد کرده و درخواست خود را برای بررسی بیشتر ارسال نمایند.

درخواست به روزرسانی نشریات

اطلاعات موجود در آرشیو ملی دیجیتال نشریات علمی ایران به صورت خودکار از سایت نشریات برداشت شده است. از تمامی سردبیران و کارشناسان نشریات علمی درخواست میشود چنانچه اطلاعات نشریات آنان به صورت ناقص در سامانه وارد شده است با تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را برای بررسی بیشتر ثبت نمایند.

شرایط و معیارها

این سامانه به صورت خودکار اطلاعات نشریات علمی را ثبت و ذخیره میکند. بنابراین چنانچه نشریات دارای وب سایت استاندارد نباشند و اطلاعات مقالات علمی منتشر شده از طریق XML در دسترس نباشد، امکان ثبت و ذخیره در آرشیو ملی نشریات علمی را نخواهند داشت.

درباره شاپا/ تعریف ISSN

پيايند يا نشريه ادواری، نشريه ای چاپی يا غير چاپی است كه مداوماً در قسمت های مجزايی كه هريك دارای تاريخ و شماره خاص خود است، به مدت نامحدود منتشر می شود. پيايند شامل مجله، روزنامه، سالنامه (مثل گزارش ها، راهنماها، سالنماها)، خلاصه مذاكرات سازمان ها، صورت جلسات همايش های ادامه دار، گزارشهای انجمنهای علمی، و فروست های تك نگاشتی است.

درخواست شاپا

مركز ملی شاپا در تماس مستقيم با مركز بین المللی ISSN در پاريس است و طی موافقت نامه ای متعهد شده است ضمن تخصيص شماره شاپا به پيايندهای متقاضی، فهرست كامل و مستندی از مختصات كتابشناختی آن ها را تهيه كند و در فواصل زمانی معين به پايگاه اطلاعاتی بین المللی پيايندها ارسال نمايد.

شاپای الکترونیکی

اگر نشريه شما الكترونيكی پيوسته (Online) است، كافی است به آدرس مربوطه مراجعه و فرم الکترونیکی را پر كنيد. فراموش نكنيد به نشريات الكترونيك در مرحله پيش از انتشار، شاپا تخصيص داده نمی شود. پيش از اقدام به ارسال درخواست شاپا، لازم است ابتدا عضو شويد.

دیدگاه کاربران

امیدواریم آرشیو ملی دیجیتال نشریات علمی ایران نقش موثری در افزایش مشاهده پذیری دستاوردها و پژوهشهای علمی کشور داشته باشد و مورد استفاده پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مراکز علمی پژوهشی قرار گرفته و زمینه مناسبی برای سیاستگذاری علم و فناوری کشور فراهم نماید. خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایید.

مسیر های ارتباطی

تهران، بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو حقانی، خروجی کتابخانه ملی، ساختمان کتابخانه ملیتلفن گویا : 81620-021